Provide Free Samples
Вентилатор за хартиена чаша
PE обложена хартија во ролна
Долна ролна од хартиена чаша
За нас

За нашата компанија

Што ќе правиме?

Основана во 2012 година, со 10-годишен развој, Dihui Paper е професионален производител ангажиран во развојот, производството, продажбата и сервисирањето наВентилатор за хартиена чаша,Ролна хартија обложена со PE,Долна ролна од хартиена чаша,Лист хартија обложен со PEиВентилатор за чаши за занаетчиска хартија.

Ние го обезбедуваме производствениот процес во едношалтерски сервис на PE обложено, печатење, сечење со матрици, разделување и вкрстување.Сакаме да ги понудиме услугите за моделирање примероци, графички дизајн, обложена со PE, печатење и сечење за производителот на хартиени чаши, хартиени чинии и пакувања за храна.И долгорочно снабдување со висококвалитетна хартија за пакување храна за купувачот.

Гледај Повеќе

Нашите производи

Детали за фабриката за хартија Dihui

 • Вентилатор за хартиена чашка обложена со PE

 • Суровина за чаши за крафт хартија

 • Ролна хартија обложена со PE

Прочитај повеќе

ПРЕДНОСТИ НА ХАРТИЈАТА ДИХУИ

 • Дизајнер

  Дизајнер

  Имаме извонредни дизајнери за љубители на хартиени чаши, со нивната професионална перспектива и дизајн, да создаваат производи соодветни за пазарот во вашата земја

  Научи повеќе

 • Тим

  Тим

  Имамеискусенбизнистимзанадворешнатрговиј,азапознаен со глобалниот пазар, за да обезбеди пред-продажба, пост-продажба, решенија за набавки и други услуги кои ќе ви помогнат да го отворите пазарот

  Научи повеќе

 • Складирање

  Складирање

  Имамеповеќеод10.000квадратниметримагацин, можеме да произведуваме 1500 тони производи секој месец, ефикасноста на производството е брза, може брзо да произведе и испорача стока за вас

  Научи повеќе

 • Прилагодување

  Прилагодување

  Ние обезбедуваме приспособени услуги, дизајн и приспособување на шема на вентилатор за хартиени чаши, прилагодување на големината, може да се прилагоди според вашите потреби

  Научи повеќе

Контактирајте не за повеќе примероци на албуми

Според вашите потреби, приспособете се за вас и обезбедете ви конкурентна цена и производи со висок квалитет

ИСТРАЖУВАЈ СЕГА
 • Основана во 2012 година

  Основана во 2012 година

  Сега стана еден од водечките производители на ролни хартија обложени со PE, хартиени чаши, вентилатори за хартиени чаши и листови хартија обложени со PE во Јужна Кина.

 • 100 вработени

  100 вработени

  Може да обезбеди основна хартија, хартија обложена со PE, лист хартија, долна хартија за сервисна хартија со едно место, вентилатор за хартиени чаши.

 • Години извозно искуство

  Години извозно искуство

  Нашите производи добро се продаваат во САД, Јужна Азија, Источна Азија и африканските земји.

img

Вести

new_img
Основана во 2012 година, со 10-годишен развој, Di Hui Paper стана еден од водечките производители на ролна хартија обложена со PE, хартиена чаша, вентилатор за хартиена чаша, лист хартија обложен со PE во Јужна Кина.

Како да изберете хартиени чаши за еднократна употреба?

1. Гледајте: Кога избирате хартиени чаши за еднократна употреба, не гледајте само дали хартиената чаша е бела или не.Немојте да мислите дека она што ...

Зошто хартиените шолји за кафе се толку популарни меѓу лошите...

Откако пиењето кафе стана популарно во Кина, многу платформи за испорака на кафе ќе имаат многу добра за широка потрошувачка кои брзо се движат...

Како да изберете хартиени чаши

1. При изборот на хартиени чаши за еднократна употреба, не гледајте само на бојата на хартиената чаша.Немојте да мислите дека колку е побела бојата, т...
Baidu
map